Гармонія між котом та собакою. Дружба всупереч стереотипам
Думка фахівця:
Основне завдання, яке ви повинні поставити перед собою при знайомстві кішки з собакою, полягає в тому, щоб допомогти обом домашнім тваринам відчути себе спокійно та комфортно у суспільстві один одного.
Взаємна ворожість котів і собак давним-давно увійшла до приказки. Коли ми чуємо: «Живуть як кіт з собакою», то розуміємо, що йдеться про постійні сварки. І всупереч стереотипам, що склалися, кіт і собака в одному будинку – цілком звичайне явище. Але як вони ладять між собою, це вже питання друге.
Важко уявити тварин більш несхожих, ніж кіт і собака. Вони антиподи буквально у всьому. Предком собаки є вовк. Ці тварини звикли жити у зграї. Собаки люблять спілкування і дуже сумують, якщо господаря немає поруч. Коти навпаки, самі по собі. Їм не потрібна компанія, вони люблять проводити час у напівдрімоті в якому-небудь затишному місці. З такими відмінностями у характерах тварин, вони не завжди розуміють жести одне одного. Якщо собака хоче пограти з кішкою, вона активно підстрибуватиме, вилятиме хвостом, бігатиме навколо неї. Кіт сприйме таку гру, як загрозу. Якщо кіт почне голосно муркотіти при першій зустрічі з собакою, це налякає або насторожить песика, і він прийме це за шипіння. Такі риси характерів, що відрізняються один від одного, ніяк не зможуть супроводжувати дружнє проживання на одній території. І завдання господаря це враховувати, коли у будинку проживають кіт та собака. Спільне проживання цих тварин вимагає багато енергії та уваги до дрібниць. Крім того, подружитися вихованцям, заважає боротьба за їжу, улюблене місце, іграшки, увагу господаря. Якщо тварина не почувається обділеною, приводів для конфліктів буде менше.
Як подружити собаку з кішкою?
Ідеальним варіантом буде, якщо завести одночасно кота та собаку. Поки тварини маленькі, вони вчаться пізнавати мову один одного і граючись, притираються характерами. Але навіть у цій ситуації, спостерігаючи за іграми домашніх улюбленців, господар має бути уважним. Коли одна з тварин доросла і до неї підселяють молоду, зрозуміти мову один одного їм буде складно. Знайомство може тривати не один день. Правильно, якщо господар із самого початку контролюватиме не лише зустріч, а й проживання вихованців на одній території. При цьому господар повинен приділяти першому, давньому вихованцю багато уваги, показувати що він улюбленець і, як і раніше, є для нього найкращим. Дорослі коти часто агресивно поводяться до нових вихованців у будинку, навіть якщо це маленькі цуценята. Кішка може бути миролюбною, якщо сама вигодовує кошенят. У цьому випадку іноді кішка сприймає цуценя як своє кошеня, і навіть може замінити йому матір, вилизуючи та опікуючи його. Дорослі собаки при підселенні до них кошеня рідко виявляють агресію. Головним емоційним фактором при знайомстві залишається цікавість. Господар при цьому повинен стежити за ситуацією і при виникненні небезпеки для одного з вихованців відразу ж втрутитися.
Існують основні принципи гармонії між собакою та кішкою:
- Спільні прогулянки на вулиці здатні зміцнити дружні стосунки. Виходячи на прогулянку із собакою, візьміть із собою кота. Так можна уникнути агресії та ревнощів з боку кота і однаково приділити увагу обом.
- Спільні ігри із тваринами. Коти та собаки люблять бігати за м'ячем чи будь-яким іншим предметом.
- Добре обладнані місця для тварин. Кожна з тварин повинна мати свій куточок, де вона може почуватися на своїй території.
- У кожної з тварин повинні бути свої іграшки та тарілки з їжею і водою. Так вони не конфліктуватимуть з приводу їжі.
- Рівномірний розподіл уваги, турботи та любові господаря на обох вихованців.
Проводьте зі своїми чотирилапими друзями якомога більше часу і вони обов'язково відповідять вам взаємністю. Спільне проживання буде комфортним і ненав'язливим, якщо кожен чітко усвідомлюватиме де його місце і хто в будинку господар.