Що робити, якщо собаку чи кота вкусила бджола?
Ніхто не застрахований від укусів бджіл чи ос. Так само як і люди, тварини можуть піддаватися укусам цих комах. Це може траплятися через цікавість або коли вихованець намагався зловити комаху, а може просто опинитися на шляху бджоли або ненароком її придавити.
Чим небезпечний укус бджоли для тварин?
Укус бджоли – це завжди болісно та неприємно. Найчастіше укус минає без серйозних наслідків. Але багато ще залежить від того, куди саме вкусила бджола і наскільки великою може бути алергічна реакція організму. Небезпечним вважається, якщо собаку вкусила бджола в ніс, в область голови, шиї або всередині ротової порожнини (язик, піднебіння, горло). Набряки в цих областях бувають дуже сильними і можуть спричинити утруднене дихання та задихання тварини. У таких випадках краще негайно звернутися до найближчого ветеринара.
Як зрозуміти, що вихованця вкусила бджола?
При укусі тварини бджолою симптоматика проявляється місцево. У разі коли бджола вжалила і господар тварини цього не помітив, потрібно знати симптоми:
- різкий гавкіт або виття собаки (відразу після укусу)
- місце укусу сильно опухає (може збільшитися вдвічі), стає гарячим, болить чи свербить, у ранці стирчить жало (але може і не бути)
- вихованець може шкутильгати (якщо вкусила в лапу) або намагатися зализати хворе місце
- шкіра червоніє і виглядає запаленою
Місцева реакція не є небезпечною для життя тварини. А ось алергічні реакції, хоч і рідкісні, але несуть небезпеку для життя вихованця. Це дуже серйозні симптоми, за яких тварині потрібна допомога ветеринарного фахівця якнайшвидше.
Симптоми алергічної реакції у вихованця:
- порушення серцебиття
- прискорене дихання, задишка
- сильна слинотеча
- слабкість та загальна млявість
- нудота та блювота
- розлад травлення
- червоні висипання на шкірі
- судоми
Перша допомога при укусі бджоли, яку треба дати тварині:
- Витягти жало за допомогою пінцету, не натискаючи на мішечок з отрутою. Жало залишають лише бджоли. Оси жало не залишають.
- Обробити рану антисептиком (перекисом водню, хлоргексидином, настойкою нагідки чи спиртом).
- Прикласти холод. Це може бути рушник, змочений холодною водою, лід тощо. Тільки накладайте поряд, а не на рану. Холод не дасть розвинутися надто сильному набряку.
- Дати вихованцю антигістамінний препарат. Який саме давати, потрібно проконсультуватися із ветеринарним лікарем.
- Дати тварині пити багато води.
Слідкуйте за станом вашого вихованця і якщо воно погіршується, негайно слід звернутися до ветеринарного лікаря. Бережіть себе та свого чотирилапого друга!